Maciej Górzyński

trener biegania

Sport to moja pasja, a bieganie długodystansowe to mój sposób na życie. Uczy właściwego stawiania sobie celów, planowania dróg ich realizacji, konsekwencji w działaniu, przezwyciężania kryzysów i pozytywnego myślenia.

Kiedy miałem 10 lat, budowałem sobie z trzech kijków skocznię wzwyż, stopniowo podwyższałem poprzeczkę i całymi godzinami szlifowałem technikę i skoczność. Już wtedy byłem zafascynowany lekką atletyką. Kiedy wraz z ojcem chodziliśmy na stadion warszawskiej Skry oglądać zawody lekkoatletyczne, wiedziałem, że z tą dyscypliną sportu będę w różny sposób związany na długo. Podczas studiów uprawiałem skok w dal i wzwyż na Politechnice Warszawskiej, by w końcu, w wieku 34 lat rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, która trwa do dziś.

Od początku uprawiania biegania, pogłębiałem wiedzę dotyczącą metodyki treningowej. Pasjonujące w treningu biegowym jest to ile drobnych elementów składa się na końcowy wynik. Katalizatorem decyzji o stworzeniu oferty dla biegaczy były pobyty w Iten w Kenii, wśród setek biegaczy z całego świata, przygotowujących się właśnie tam do sezonu. Do Kenii powracam co roku, nie tylko z uwagi na jej walory treningowe, lecz również na swoistą magię pozytywnego i bezpretensjonalnego podejścia do życia u tamtejszych ludzi.

Jestem wciąż czynnym zawodnikiem – amatorem, z rekordem życiowym 2:44:12 w maratonie (2014r). W 2018 roku zdobyłem brązowy medal w Mistrzostwach Polski Masters (kat. wiekowa 45-49) w biegu ulicznym na 5 km. Swoje doświadczenia i przygody biegowe spisuję na blogu www.pokonamsiebie.pl